MHC Edymax Bardejov - Tatran Prešov 24:41 v 13. kole extraligy mužov

18.11.2009 Celý región

Bardejov 14. novembra (TASR) - Hádzanári Edymaxu Bardejov prehrali v stredajšom zápase 13. kola extraligy mužov na domácej palubovke s favorizovaným Tatranom Prešov 24:41.
MHC Edymax Bardejov - Tatran Prešov 24:41 (10:19)
Najviac gólov: D. Krok 10/3, Žemlička 5, P. Krok 3 - Tumidalský 9, Antl 7/4, Mikéci 7
Rozhodovali: Daňo a Sabol
vylúčení: 3:6
ČK: Kristopans (Prešov) za tri vylúčenia
sedemmetrové hody: 3/3 - 7/7
500 divákov

V úvode domáci prekvapujúco viedli 3:1 a 4:2 a favorizovaný Tatran sa do vedenia dostal až v deviatej minúte. Potom sa 8 minút mužstvá striedali v jednogólovom vedení, keď hostia zrýchlili kombinácie a spresnili streľbu, v 25. minúte viedli 9:14. Zahrali im krídelníci Antl a Stráňovský a zo spojky presne strieľal Tumidalský a Mikéci. Domáci robili veľa chýb, čo hostia využili na rýchle protiútoky a v 45. minúte viedli 29:17. Aj keď Tatran nastúpil v nekompletnom zložení mal jasnú hernú i kondičnú prevahu nad mladým a neskúseným mužstvom.